Lidhje

Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve në Kosovë


Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Në Kosovë, anëtari i Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut, Mark Gjonaj bëri thirrje sot për vënien në vend të drejtësisë për të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Me synimin për të hedhur dritë mbi këtë çështje, zoti Gjonaj bashkë me batalionin “Atlantiku” dhe me mbështetjen e zyrës së kryeministrit të Kosovës, prezantuan një projekt që synon shtimin e ndërgjegjësimit të shoqërisë dhe mbështetjes për të mbijetuarat e këtij krimi. Korrespondentja Edlira Bllaca sjell hollësi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG