Lidhje

Problemet e energjisë elektrike të Kosovës


Problemet e pazgjidhura ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në fushën e energjisë elektrike kanë shkaktuar probleme në fuksionimin pajisjeve shtëpiake elektronike në rreth 25 vende të Evropës. Ndonëse të dyja vendet kanë arritur një marrëveshje për këtë çështje, ajo mbetet ende e pazbatuar në terren sikurse edhe një varg marrëveshjesh tjera të arritura në bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian.

Problemet e energjisë elektrike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG