Lidhje

EULEX-i ushtron kontrolle në veri të Kosovës


EULEX-i kryen hetime në veri, serbët protestojnë
Policia e Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, ndërmori sot një operacion kontrollesh në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe.

Kontrollet u kryen në pronat e një afaristi serb, që dyshohet për përfshirje në krim të organizuar dhe trafikim të paligjshëm të mallrave dhe narkotikëve.

Operacioni nxiti protesta të banorëve lokalë serbë, të cilët e akuzojnë këtë mision dhe institucionet e Prishtinës për shtim të trysnisë ndaj serbëve në Kosovë.

EULEX, operacion kontrollesh në veri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG