Lidhje

Thaçi: Bashkësia ndërkombëtare nuk është kundër ushtrisë së Kosovës


Presidenti Thaçi mbi themelimin e ushtrisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje përfaqësuesve ndërkombëtarë të ushtrojnë trysni mbi Beogradin që të mos detyrojë deputetët serbë të kundërshtojnë themelimin e ushtrisë së Kosovës. I përballur edhe me rezervat e subjekteve politike shqiptare si dhe kundërshtimin ndërkombëtar ndaj një projektligji për ndryshimin e rolit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, presidenti Thaçi tha të hënën se komuniteti ndërkombëtarë nuk e kundërshton shndërrimin e saj në ushtri por ka vërejtje për metodologjinë e këtij shndërrimi.

Presidenti Thaçi mbi themelimin e ushtrisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

XS
SM
MD
LG