Lidhje

Kosova dhe mbrojtja e gazetarëve


Kosova dhe mbrojtja e gazetarëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Në Kosovë për 18 vjet janë regjistruar rreth 130 vepra penale kundër gazetarëve përfshirë edhe vrasjen e disave prej tyre. Autoritetet thonë se të gjitha këto raste po trajtohen me përparësi dhe kërkuan mbështetjen e gazetarëve dhe shoqatave të tyre, të cilët ankohen për mos efikasitet të gjykatave në trajtimin e këtyre rasteve.

Kosova dhe mbrojtja e gazetarëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG