Lidhje

Kosovë: Gjykata Kushtetuese pritet të njoftojë të mërkurën hollësitë e vendimit për presidentin


Kosovë: Gjykata Kushtetuese pritet të njoftojë të mërkurën hollësitë e vendimit për presidentin
Kosovë: Gjykata Kushtetuese pritet të njoftojë të mërkurën hollësitë e vendimit për presidentin

Në Kosovë, Gjykata Kushtetuese pritet që nesër të shpalosë hollësitë e vendimit të saj, sipas të cilit, zgjedhja e Presidentit të Republikës së Kosovës, është jo kushtetuese. Nuk ka pasur reagime ndaj këtij vendimi dhe as shpjegime për pasojat e tij dhe nëse do të ketë një rivotim apo mund të ndodhë që vendi mund të detyrohet të shkojë sërish në zgjedhje të parakohshme.

Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Besim Abazi.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG