Lidhje

Java e dhurimit të gjakut në Kosovë


Java e dhurimit të gjakut në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Në Kosovë po shënohet me veprimtari të ndryshme java e dhurimit të gjakut. Zyrtarët e qendrës për transfuzion të gjakut shprehen të kënaqur me numrin e dhuruesve dhe thonë se po punojnë që të arrijnë të mbulojnë tërësisht nevojat për rezerva gjaku përmes dhurimit të gjakut. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG