Lidhje

Kriza politike në Kosovë


Në Kosovë, partitë në pushtet e mirëpritën ftesën e presidentes Atifete Jahjaga për një takim me udhëheqësit e partive politike për të diskutuar rrugët e zgjidhjes së krizës politike, ndërsa opozita ende nuk ka një qëndrim të përbashkët rreth kësaj nisme të presidentes që është mbështetur edhe nga prania ndërkombëtare në Kosovë. Kriza politike që ka hyrë në muajin e gjashtë, pasoi marrëveshjen me Serbinë për krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe atë me Malin e Zi, për shënimin e vijës kufitare.

Kriza politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG