Lidhje

Kosovë, kthehen nga Siria familjet e ish-luftëtarëve të ISIS


Kosovë, kthehen nga Siria familjet e ish-luftëtarëve të ISIS
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Në Prishtinë, autoritetet thanë sot se në Kosovë janë kthyer 110 qytetarë që kanë qëndruar në vatrat e luftës në Siri. Shumica prej të kthyerve ishin gra dhe fëmijë, ndërsa katër prej tyre ishin luftëtarë, të cilëve tashmë u është caktuar masa e paraburgimit.

XS
SM
MD
LG