Lidhje

Kosovë, ligji për pagat thellon pabarazinë


Kosovë, ligji për pagat thellon pabarazinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Para disa ditësh parlamenti i Kosovës miratoi ligjin për pagat në sektorin publik duke e cilësuar ngjarjen si me rëndësi të madhe për vendin. Por ky ligj ka shkaktuar pakënaqësi tek disa kategori që kërkojnë barazi në pagat brenda sektorëve publikë. Ndërsa ekspertët e ekonomisë thonë se ligji thellon hendekun mes pagave në sektorin publik dhe atyre në sektorin privat duke tërhequr vërejtjen për pasojat e rënda që mund të sjellë në të ardhmen një vendim i tillë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG