Lidhje

Kosovë: Parlamenti pritet të debatojë mbi bisedimet me Beogradin


Kosovë: Parlamenti pritet të debatojë mbi bisedimet me Beogradin

Në Kosovë, parlamenti pritet të hedhë në debat çështjen e bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Këto bisedime që pritet të fillojnë që të martën me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, janë të parat që prej përfundimit të bisedimeve 15 muajshe për statusin e Kosovës nën mbikëqyrjen e Kombeve të Bashkuara, të cilat çuan në pavarësinë e Kosovës.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG