Lidhje

Kosovë, sfidat e procesit gjyqësor "Pronto"


Kosovë, sfidat e procesit gjyqësor "Pronto"
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:15 0:00

Në Kosovë, ka filluar procesi gjyqësor ndaj 11 personave të përfshirë në skandalin e përgjimeve telefonike, që u bë i njohur si rasti "pronto". Pjesë e këtij rasti janë ministra aktualë, deputetë dhe ish deputetë, si dhe zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës.

XS
SM
MD
LG