Lidhje

Kosovë, seminar për gjuhën dhe letërsinë shqipe


Kosovë, seminar për gjuhën dhe letërsinë shqipe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Në Prishtinë po zhvillon punimet seminari i 38-të ndërkombëtar për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare, në të cilin po marrin pjesë një numër i konsiderueshëm studiuesish të fushës së albanologjisë. Seminari i themeluar që në vitin 1974 tashmë është shndërruar në një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore në Kosovë. Nga Prishtina njofton, korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG