Lidhje

BE, thirrje për rifillim e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi


BE, thirrje për rifillim e bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Në Kosovë përfaqësues të Bashkimit Evropian bënë thirrje për rifillim të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se këto bisedime duhet të ndryshojnë në ritmin e tyre, ndërsa analistët thonë se fillimisht duhet të zbatohen të gjitha marrëveshjet e arritura e të nënshkruara në ditën e sotme të vitit 2013.

BE, thirrje për rifillim e bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG