Lidhje

Situata në Kosovë pas dorëheqjes së Kryeministrit Haradinaj


Skena politike në Kosovë është tronditur pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit, Ramush Haradinaj, i cili së bashku me një numër zyrtarësh të lartë të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do të paraqiten javën që vjen në Hagë, për t’u intervistuar në Prokurorinë e Posaçme, që trajton pretendimet për krime gjatë dhe pas luftës në Kosovë. Zgjedhjet e parakohshme që tashmë duken të pashmangshme, shtrojnë edhe pikëpyetje rreth ndikimit që do të kishin ato në procesin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Kosovë, situata pas dorëheqjes së Kryeministrit Haradinaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG