Lidhje

Panairi i universiteteve amerikane në Kosovë


Panairi i universiteteve amerikane në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Përfaqësues nga trembëdhjetë universitete amerikane po prezantojnë të rinjtë e interesuar në Kosovë me mundësitë që ata ofrojnë për arsim të lartë në Shtetet e Bashkuara në kuadër të panairit të përvitshëm "Education USA" i cili po mbahet për herë të katërt në Prishtinë. Organizatorët thonë se ky panair po rritet nga viti në vit, bashkë me interesimin e universiteteve për t'u përfshirë në të dhe dëshirën e të rinjve për të studiuar në Amerikë. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG