Lidhje

Kosovë, thirrje për vetting në sistemin e drejtësisë


Kosovë, thirrje për vetting në sistemin e drejtësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

Në Kosovë, organizatat e shoqërisë civile po bëjnë thirrje për një proces të verifikimit të sistemit të drejtësisë, të ngjashëm me atë që është zbatuar në Shqipëri, për të pastruar këtë sistem nga siç thonë ndikimi politik dhe grupet e ndryshme të interesit. Zyrtarët e institucioneve thonë se verifikimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve duhet të ndodhë çdo ditë përmes mekanizmave të brendshëm dhe kësisoji do të përmirësohej sistemi i drejtësisë vazhdimisht.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG