Lidhje

Pasqyra e zhvillimeve kryesore në Kosovë gjatë vitit 2018


Pasqyra e zhvillimeve kryesore në Kosovë gjatë vitit 2018
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:27 0:00

Tensionet e larta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përshkuan tërë vitin 2018, gjatë të cilit pati edhe momente kur dukej se palët po afroheshin në përpjekjet për të përmbyllur një proces normalizimi marrëdhëniesh, që është kusht për përparimin e të dyja palëve në proceset integruese.

XS
SM
MD
LG