Lidhje

Profili i piktores nga Gjakova, Mimoza Rraci


Profili i piktores Mimoza Rraci
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Mimoza Rraci është një piktore e re në moshë por shumë e veçantë, nga qyteti i Gjakovës, e cila punimet e saj i realizon në materiale të ndryshme. Ajo thotë se i pëlqen të punoj në gjëra të vjetra dhe në hapsira publike, duke përdorur ato si formë për të komunikuar me publikun. Korrespondentja jonë në Prishtinë, Edlira Bllaca, e ka vizituar atelienë e saj dhe na ka dërguar këtë kronikë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG