Lidhje

Bllokohet puna e Parlamentit të Kosovës


Në Kosovë, deputetët e partive opozitare bllokuan të enjten punën e parlamentit duke kundërshtuar marrëveshjet me Serbinë. Të zemëruar me përmbajtjen e marrëveshjeve që sipas tyre, dëmtojnë shtetin e Kosovës, deputetët opozitar pamundësuan fillimin e mbledhjes së parlamentit duke çuar në ndërprerjen e saj. Mospajtimet rreth marrëveshjeve kanë nxitur debate të ashpra dhe me tensione ndërmjet partive politike.

Bllokohet puna e Parlamentit të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

XS
SM
MD
LG