Lidhje

Kosovë, mungesa e konsensusit për takimin e radhës me Serbinë


Në prag të raundit të bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Këtë javë, pritet të vazhdojnë bisedimet ndërmjet Kosovës e Serbisë që po ndërmjetësohen nga Bashkimi Evropian. Por, edhe raundi i ardhshëm i bisedimeve po e gjen Kosovën të ndarë për mënyrën e udhëheqjes së tyre. Derisa partitë në pushtet po bëjnë thirrje për krijimin e një ekipi të përbashkët negociator, opozita po vazhdon kundërshtojë qasjen ndaj procesit të bisedimeve dhe vazhdimin e tyre pa një autorizim nga parlamenti. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Në prag të raundit të bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG