Lidhje

Kosova pa shenja pajtimi rreth krizës politike


Kosova pa shenja pajtimi rreth krizës politike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Kosova ka hyrë në muajin e pestë të përballjes më një krizë të thellë politike për shkak të mospajtimeve rreth marrëveshjes së arritur në bisedimet me Serbinë për krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe asaj për shënimin e kufirit me Malin e Zi. Aktualisht, nuk duket ndonjë shenjë pajtimi për tejkalimin e situatës, e cila sipas autoriteteve është e pafavorshme edhe për qëndrueshmërinë ekonomike të Kosovës. nxitjen e investimeve të huaja.

Kosova pa shenja pajtimi rreth krizës politike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

XS
SM
MD
LG