Lidhje

Kryeministri Berisha merr pjesë në përurimin e urës së re mbi lumin Buna


Kryeministri Berisha merr pjesë në përurimin e urës së re mbi lumin Buna
Kryeministri Berisha merr pjesë në përurimin e urës së re mbi lumin Buna

Kryeministri Sali Berisha mori sot pjesë në përurimin e Urës së re mbi Lumin Buna, urë e cila lidh Shqipërinë me Malin e Zi. Zoti Berisha u shpreh për zgjerimin e bashkëpunimit rajonal dhe zhvillimin e turizmit. Ndërkohë, ai tha se zgjedhjet e fundit vendore qe u fituan, sipas tij, në të gjithë vendin nga democratët, ishin votë për Shqipërinë si vend i zhvilluar në vitin 2017. Por zoti Berisha nuk foli për rezultatin në Bashkinë e Tiranës dhe as vendimin e një nate më parë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG