Lidhje

Kryenegociatori serb viziton sot Kosovën


Kryenegociatori serb viziton sot Kosovën

Kreu i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borko Stefanoviç, shkon sot në Prishtinë, për të takuar zyrtarë të qeverisë së Kosovës dhe përfaqësues të komunitetit serb. Kjo është vizita e parë zyrtare e një përfaqësuesi të qeverisë së Serbisë në Prishtinë, pas pëfundimit të luftës. Kjo vizitë, e cila ndodhë në prag të raundit të ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka nxitur reagime të ndryshme në Kosovë.

Dëgjoni kronikën:

XS
SM
MD
LG