Lidhje

Katër futbollistë kubanë zhduken në Kanada


Disa anëtarë të ekipit të futbollit të Kubës, që shkoi në Kanada për të luajtur një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës, janë larguar nga grupi. Skuadra kubane arriti në Toronto me 15 lojtarë, por vetëm 11 prej tyre u paraqitën për ndeshjen e sotme.

Trajneri i Kubës Alexander Gonzalez tha se katër lojtarë u larguan nga ekipi. Ai tha se një prej tyre ishte i sëmurë. Gonzalez tha se kjo situatë nuk ishte e pazakontë për sportistët kubanë që udhëtojnë nëpër botë. Ai tha se ata janë "të gjithë në ndjekje të ëndrrës amerikane". Ai tha se mbajtja e ekipit të bashkuar ishte "e vështirë" dhe se për të ishte "e vështirë" të fliste rreth çështjes.

Kanadaja kishte 10 lojtarë rezervë për ndeshjen, ndërsa stoli i Kubës ishte bosh, përveç trajnerëve. Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-0 për Kanadanë.
XS
SM
MD
LG