Lidhje

Ledio Cakaj, nga imigrant adoleshent në autor dhe studiues


Ledio Cakaj ka një histori jete që tingëllon si libër, edhe nëse nuk do të kishte shkruar një libër vetë. Ai është sot autor dhe studiues, pasi kaloi faza të jetës kur ishte imigrant apo refugjat, në kërkim të një drejtimi dhe karriere.

Libri i tij, "When the walking defeats you", "Kur këmbët të tradhëtojnë", trajton temën e fëmijëve ushtarë dhe Joseph Kony-t një kriminel që kërkohet nga Gjykata Ndërkombëtare Penale, përmes rrëfimit të njërit prej truprojave të tij.

Intervistë me autorin dhe studiuesin Ledio Cakaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:07 0:00

XS
SM
MD
LG