Lidhje

Lëvizja Vetëvendosje nuk heq dorë nga protestat


Lëvizja Vetëvendosje nuk heq dorë nga protestat

Lëvizja Vetëvendosje do të protestojë sërish nesër në dy vendkalimet kufitare me Serbinë, pavarësisht faktit se Parlamenti i Kosovës votoi të premten mocionin që rrëzon atë të 7 dhjetorit për reciprocitet me Serbinë dhe mbështet marrëveshjet e arritura në bisedimet Kosovë – Serbi. Në përpjekje për të shmangur përvojat e protestës së 14 janarit që u përcoll me dhunë, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka takuar ndarazi drejtuesit e partive politike, të cilave u ka bërë thirrje që të kërkojnë zgjidhje për të gjitha çështjet brenda institucioneve të Kosovës.

XS
SM
MD
LG