Lidhje

Lezha në Vitin e Skënderbeut


Lezha në Vitin e Skënderbeut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Në Shqipëri ka nisur " Viti i Skenderbeut", i cili përkon me 550 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar të shqiptarëve, Gjegj Kastrioti Skenderbeu. Lezha është qyteti ku gjenden dy përmendore të rëndësishme që lidhen me Skenderbeun; përmendorja kushtuar Besëlidhjes së Lezhës dhe ai i vendvarrimit të tij.

Lezha në Vitin e Skënderbeut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG