Lidhje

Lionel Messi i jep lamtumirën Barcelonës 


Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi shpërtheu në lot gjatë konferencës së shtypit kur i dha lamtumirën shokëve të skuadrës dhe klubit të Barcelonës.

Largimi i tij ishte i papritur, ndërsa klubi njoftoi se nuk mund të përballonte më pagesën e lartë të argjentinasit. Messi nuk tha se ç’plane kishte për të ardhmen, por gazeta franceze “L'Equipe” raportoi të premten se ai kishte vendosur t’i bashkohej skuadrës Paris St Germain.

34-vjeçari ka luajtur tek klubi i Barcelonës për 21 vjet, duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me 682 gola.

“Në këtë klub jam rritur, jam bërë ky që jam. Ndihem shumë i trishtuar që më duhet të largohem nga ky klub. Nuk e prisja. Mund të them vetëm se kam bërë gjithçka të mundshme për të qëndruar këtu. Unë u përpoqa të sillesha me thjeshtësi dhe respekt dhe shpresoj se për këtë do të më kujtojnë kur të largohem nga klubi”, theksoi mes lotësh 34-vjeçari.

XS
SM
MD
LG