Lidhje

Lipjan, jeta në qendrën korrektuese për gra dhe të mitur


Lipjan, jeta në qendrën korrektuese për gra dhe të mitur
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

83 persona, gra dhe të mitur, që kanë rënë ndesh me ligjin, ndodhen aktualisht në qendrën korrektuese për gra dhe të mitur në Lipjan, jo shumë larg Prishtinës. Kjo qendër përveç shkollimit gjatë vuajtjes së dënimit u mundëson të burgosurve edhe veprimtari të ndryshme me synimin për të lehtësuar riintegrimin e tyre në shoqëri pas përfundimit të burgut. Korrespondentja jonë, Edlira Bllaca, vizitoi këtë qendër dhe na dërgoi këtë kronikë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG