Lidhje

Liria e shtypit në Turqi; rasti i tre gazetarëve të burgosur, gjobitur dhe kërcënuar


Liria e shtypit në Turqi; rasti i tre gazetarëve të burgosur, gjobitur dhe kërcënuar
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:42 0:00

Sipas Komitetit për Mbrojtjen e Gazetarëve, Turqia është bërë një nga vendet me numrin më të madh të gazetarëve të burgosur në botë. Zëri i Amerikës sjell historinë e tre gazetarëve që janë burgosur, gjobitur ose kërcënuar për pasqyrimin e së vërtetës në vendin e tyre.

XS
SM
MD
LG