Lidhje

Shqetësim për vendet bosh në Olimpike


Organizatorët e Lojërave Olimpike në Londër po hetojnë përse ka kaq shumë vende bosh në ndeshjet sportive në ditët e para të garave

Organizatorët e Lojërave Olimpike në Londër po hetojnë përse ka kaq shumë vende bosh në ndeshjet sportive në ditët e para të garave.

Pamjet televizive treguan radhë të tëra bosh në Stadiumin Wimbleton, tek Qendra Akuatike e garave në ujë, tek stadiumet e futbollit dhe qendra të tjera të zhvillimit të garave, gjë që ka shkaktuar ankesa dhe zemërim tek tifozët, të cilët nuk kanë mundur të blejnë bileta.

Sekretari britanik i Kulturës, Jeremy Hunt tha se blloqet me vende bosh i takonin sponsorëve dhe se në se ata nuk do të paraqiteshin për të parë garat, biletat do t’i jepeshin publikut.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG