Lidhje

Problemi i ndotjes në zonën e Tetovës


Kur vendet kanë situata të vështira politike, siç po ndodh në Maqedoni, disa probleme megjithëse janë me rëndësi jetike, mbeten në hije. I tillë është edhe rasti i mjedisit. Bashkethemeluesi dhe udheheqesi i organizates Eco Guerilla ne Tetove, Arianit Xhaferi është pjesë e përpjekjeve për ta vënë para përgjegjësisë qeverinë për çështjen e ndotjes dhe foli për përpjekjet e kësaj organizate në një intervistë për Zërin e Amerikës.

Problemi i ndotjes në zonën e Tetovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:21 0:00

XS
SM
MD
LG