Lidhje

Vizita e Presidentit francez Emmanuel Macron në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Donald Trump priti Presidentin francez Emmanuel Macron në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti francez ndodhet në një vizitë shtetërore 3-ditore në Shtetet e Bashkuara, gjatë së cilës të dy udhëheqësit po marrin pjesë në disa takime zyrtare dhe sociale.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG