Lidhje

Partitë shqiptare dhe zgjedhjet në Malin e Zi


Në zgjedhjet parlamentare të 16 tetorit në Mal të Zi, partitë politike shqiptare janë rigrupuar rreth dy listave zgjedhore. Ndërkohë që nuk përjashtohet mundësia që partitë e vogla, të cilat kanë mbetur jashtë këtyre grupimeve, të dalin me lista të veçanta zgjedhore. Partitë politike shqiptare, pavarësisht nga organizimi i tyre, garojnë për 2 deri në 3 vende në Parlamentin e Malit të Zi.

Partitë shqiptare dhe zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG