Lidhje

Procesi gjyqësor për grushtin e shtetit në Malin e Zi


Gjyqi për grushtin e shtetit në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Ndërsa në Podgoricë vazhdon procesi gjyqësor ndaj të akuzuarve për tentativën e grushtit të shteti në Mali të Zi, të premten pasdite u largua nga salla e Gjykatës së Lartë, e akuzuara Branka Miliç. Ajo kërkoi menjëherë strehim në Ambasadën e Serbisë në kryeqytetin malazez. Vendimi i shtetases serbe Miliç pason paraqitjen nga prokurori special i materialeve-provë të numrave të telefonave dhe komunikimit të të akuzuarve për planin për grusht shteti.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG