Lidhje

Dinamika e progresit të Malit të Zi drejt anëtarësimit në NATO


Podgorica zyrtare beson se deri në qershor të këtij viti, Mali i Zi do të pranohet në NATO dhe në Samitin e këtij viti do të jetë i pranishëm si anëtar i plotë i saj. Përfaqësuesit e NATO-s dhe diplomatët e huaj, shprehin kënaqësinë me dinamikën e ratifikimit të protokollit për anëtarësimin e Malit të Zi në NATO. Kjo, sipas tyre, tregon gatishmërinë për ta mbështetur Malin e Zi, por edhe Ballkanin në rrugën e sigurisë dhe të paqes në rajon dhe Evropë.

Progresi i Malit të Zi drejt anëtarësimit në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

XS
SM
MD
LG