Lidhje

Mal i Zi, qeverisje e re lokale në Tuz të Malësisë


Qeverisja e re lokale në Tuz të Malësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në seancën e Kuvendit Komunal të Tuzit, të shtunën u bë zgjedhja e kryetarit të ri të Komunës së pavarur të Malësisë. Kandidatin për kryetar, Nik Gjeloshaj e mbështetën koalicioni i forcave politike shqiptare, këshilltari i Demokratëve të Malit të Zi dhe këshilltarët boshnjakë. Kjo është hera e parë që përfaqësuesit e shqiptarëve do të udhëheqin me Komunën e Tuzit, që tani ka statusin e pavarur, si të gjitha komunat tjera në Malin e Zi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG