Lidhje

Shoqata rajonale e shkrimtarëve "Teuta" nxit njohjen kulturore


Shoqata rajonale e shkrimtarëve "Teuta" nxit njohjen kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Në Mal të Zi, Shoqata “Teuta” po bashkon shkrimtarët e disa vendeve të rajonit për njohjen e ndërsjellë të kulturave të popujve fqinjë. Në një veprimtari të mbajtur në Tivar, u paraqit një Antologji Poetike dhe përkthimi në gjuhën malazeze të dramës “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG