Lidhje

Malësia e Madhe nderon pas vdekjes Lukë Kaçajn


Malësia e Madhe nderon pas vdekjes Lukë Kaçajn
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Malësia e Madhe nderoi sot me titullin “Qytetar Nderi” ( pas vdekjes) Lukë Kaçaj, një nga zërat më të shquar të operistikës, i cili u burgos nga rregjimi komunist per shkak të bindjeve politike, si pjesë e dënimit të grupeve armiqësore edhe në sferën e artit dhe kulturës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG