Lidhje

Kërkesa për vetëqeverisje lokale në Malësi


Statusi per zonen e Malesise ne Mal te Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Në zonën e Malësisë me shumicë shqiptare, që prej më shumë se dy dekadash, kërkohet vazhdimisht e drejta e vetëqeverisjes lokale, që nënkupton themelimin e komunës së plotë me seli në Tuz, si të gjitha komunat tjera në Mal të Zi. Forcat politike shqiptare akuzojnë pushtetin qendror të Malit të Zi për gjendjen e krijuar dhe përfaqësuesit e partisë në pushtet theksojnë se nuk e kundërshtojnë statusin e komunës së plotë të Tuzit në Malësi.

Statusi per zonen e Malesise ne Mal te Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG