Lidhje

Mandati i EULEX-it dhe Gjykata e Posaçme


Në Kosovë, Parlamenti po pret një letërkëmbim të filluar sot ndërmjet presidentes Atifete Jahjaga dhe shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Catherine Ashton, për të hedhur në votim, vazhdimin e mandatit të EULEX-it dhe themelimin e gjykatës së posaçme për krime lufte. Miratimi në Parlament do të shmangte themelimin e saj nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara.
Mandati i EULEX-it
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00
XS
SM
MD
LG