Lidhje

Maqedoni, vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese


Maqedoni, vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në Parlamentin e Maqedonisë po vazhdon debati mbi ndryshimet kushtetuese lidhur me emrin e vendit, në bazë të Marrëveshjes së Prespës. Opozita maqedonase, pa votat e së cilës nuk arrihen dy të tretat e nevojshme për miratimin, nuk lëshon pé, ndërsa kryeministri Zoran Zaev me ofertën për amnistinë e të akuzuarve për ngjarjet e dhunshme të vitit të kaluar në parlament, ka nxitur mjaft pakënaqësi dhe debate shtesë.

Maqedoni, vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG