Lidhje

Maqedoni: Hyn në fuqi heshtja zgjedhore


Sonte në mesnatë hyn në fuqi heshtja para zgjedhjeve presidenciale të së dielës në Maqedoni.

Katër kandidatë garojnë për postin e presidentit. Ndërkohë, fituesi i zgjedhjeve pritet nga balotazhi i 27 prillit, kur mbahen edhe zgjedhjet e parakohëshme parlamentare.

Fushata po kalon me një gjuhë mjaft të ashpër dhe ofendime nga kundërshtarët politikë.
Maqedoni-heshtje zgjedhore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00
XS
SM
MD
LG