Lidhje

Maqedoni, Pendarovski shpreson tek votat e shqiptarëve


Në Maqedoni, kandidati për president i Lidhjes Social Demokrate Stevo Pendarovski dhe partia e tij shpreson tek votat e shqiptarëve në balotazhin e 27 prillit, por partitë shqiptare, sidomos Bashkimi Demokratik për Integrim bëjnë thirrje për bojkot. Ndërkohë, analistët mendojnë se një pjesë e elektoratit shqiptar, megjithatë do të votojë. Me balotazhin mbahen edhe zgjedhjet e parakohëshme parlamentare.
XS
SM
MD
LG