Lidhje

Prishtina 2018: “Vrapo për paqe dhe tolerancë”


Në Kosovë, është mbajtur për të tetëmbëdhjetën herë gjysmë maratona ndërkombëtare Prishtina 2018. Me moton, “vrapo për paqe dhe tolerancë”, ky aktivitet sportiv mblodhi rreth 1100 atletë profesionistë e amatorë nga e gjithë bota. Këtë vit si garues mori pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, për t’i dhënë përkrahje siç tha ai një të ardhmeje më të mirë për të gjithë qytetarët.

Prishtina 2018: "Vrapo për paqe dhe tolerancë"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG