Lidhje

Viktor Martini: Premtimet ndaj ish-të persekutuarve nuk janë mbajtur


Intervistë me ish-të përndjekurin Viktor Martini
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:56 0:00

Intervistë me ish-të përndjekurin Viktor Martini

Viktor Martini, ish i dënuar i diktaturës komuniste thotë se që nga përmbysja e komunizmit në Shqipëri në fillim të viteve 90, nuk janë mbajtur premtimet për rikthimin e të drejtave të atyre që vuajtën më shumë nga kjo fatkeqësi. Ai fajëson njerëzit në poste të larta për nënvlerësimin e kësaj shtrese të vuajtur dhe thotë se kjo ishte arsyeja që ai e ka refuzuar medaljen Pishtar i Demokracisë, që iu dha nga Presidenca. Zëri i Amerikës e intervistoi zotin Martini, i cili foli nga Bostoni nëpërmjet skype-it.

Intervistë me ish-të përndjekurin Viktor Martini
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:56 0:00

Shiko komentet (5)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG