Lidhje

Matthew Palmer rithekson mbështetjen amerikane për Maqedoninë e Veriut


Matthew Palmer rithekson mbështetjen amerikane për Maqedoninë e Veriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

I dërguari i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ritheksoi sot mbështetjen amerikane për integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Ai tha se marrëveshja e Prespës paraqet thelbin për paqen, qëndrueshmërinë dhe sigurinë në rajonin e Ballkanit. Zoti Palmer u takua në Shkup me ambasadorët amerikanë nga vendet e Ballkanit Perëndimor për të diskutuar rreth zhvillimeve në këtë rajon. Nga Shkupi njofton korrespondenti Isak Ramadani.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG