Lidhje

Mbrojtja e arinjve në Kosovë


Nëntëmbëdhjetë arinj, të shpëtuar nga robëria, po shijojnë lirinë e tyre në një zonë pyjore në afërsi të Prishtinës, por nën mbikëqyrje. Mbajtja e kafshëve të egra në Kosovë është e ndaluar me ligj dhe autoritetet janë të rreptë në luftën kundër robërimit të arinjve, që për vite ishin shfrytëzuar nga bizneset private nëpër Kosovë.

Mbrojtja e arinjve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG