Lidhje

Media Arkivi

Mbrojtja e mjedisit në Shqipëri


Mbrojtja e mjedisit në Shqipëri
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Mbrojtja e natyrës në Shqipëri po kthehet në një sfidë prej dëmtimeve që po ndodhin në pyjet dhe lumenjtë, por edhe prej problemeve të mos ndëshkimit të krimeve mjedisore. Instituti për Ruajtjen e Natyrës po nxit në disa rajone të vendit njohjen dhe zbatimin e ligjeve për ruajtjen e natyrës.

XS
SM
MD
LG